AUO G185HAN01.0 18.5" Display Panel
SKU:
A03U004
Shipping:
Calculated at Checkout
Condition:
Used
Warranty & Returns:
Easy 30-Day Free Returns
Description
Manufacturer: AU Optronics AUO
Model: G185HAN01.0
The photos show the exact item(s) the buyer will receive.
No manuals, cords/cables, or additional items are included if not listed or shown.
Included:
  • (1) AUO G185HAN01.0 18.5" Display Panel a-SI TFT-LCD 1920 x 1080 FHD 60Hz LVDS
Specifications:
  • Manufacturer: AO Optronics
  • Model: G185HAN01.0
  • Description: 18.5" Display Panel
  • Panel Type: a-Si TFT-LCD, LCM
  • Resolution: 1920(RGB)×1080, FHD  119PPI
  • Pixel Format: RGB Vertical Stripe
  • Active Area: 408.96(W)×230.04(H) mm
  • Brightness: 350 cd/m² (Typ.)
  • Surface: Antiglare, Hard coating (3H)
  • Display Colors: 16.7M   99% sRGB
  • Frequency: 60Hz
  • Contrast Ratio: 1000:1 (Typ.) (TM)
  • Display Mode: AHVA, Normally Black, Transmissive
  • Response Time: 10/10 (Typ.)(Tr/Td)
  • Signal Interface: LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector
  • Input Voltage: 5.0V (Typ.)